Aicinām virtuāli iebrist Latvijas dabiskajā pļavā

Pagājušā gada vasarā video operatore Lelde Goba un skaņu operators Mārtiņš Kreilis Latvijas Dabas fonda uzdevumā vairāku nedēļu garumā apmeklēja izcilākās Latvijas dabiskās pļavas to pašā skaistākajā ziedēšanas laikā. Kā rezultātā tapa īsfilma “Ienāc dabiskajā pļavā!”, kas ļauj iepazīt pļavas daudzveidību, dzīvīgumu un skaistumu. Filmā iemūžināta pļavas sajūta – tā, ko kopīgi veido pļavas augu krāsas, formu daudzveidība, pļavas skaņas, kas rodas no lielās kukaiņu saimes dzīvošanās un vēja šalkām, pļavas putnu dziesmas un citu pļavā izjūtamo dzīvības klātbūtni.

Dabiskā pļava ir vesela pasaule, kurā kopīgi mājo unikālas augu, kukaiņu un citu dzīvo radību sabiedrības, viena otru atbalstot un stiprinot. Taču mums arvien retāk izdodas pašiem nepastarpināti pieredzēt dabiskās pļavas sajūtu, jo tās Latvijā jau uzskatāmas par izzūdošām dzīvotnēm. Šobrīd dabiskās pļavas ir vien 0.7% Latvijas teritorijas. Salīdzinājumam – pirms 100 gadiem tie bija 30%. Lielākā daļa dabisko pļavu ir lauksaimnieku īpašumā, un tieši viņiem varam pateikties par to, ka pļavas tiek pļautas vai noganītas un tā spēj saglabāt savu daudzveidību. Vienā dabiskās pļavas kvadrātmetrā var būt pat līdz 50 augu sugām – tas nozīmē, ka tieši dabiskās pļavas nodrošina augu un ģenētisko daudzveidību, kas, savukārt sekmē ekosistēmu stabilitāti un ilgtspējību.

"Mēs aicinām piedzīvot dabiskās pļavas sajūtu, noskatoties šo video! Protams, tajā iztrūkst dabiskajām pļavām ļoti būtiska sensorā sadaļa – smarža, bet izjust tās dziedinošo un nomierinošo spēku un iepazīt nelielu daļu tajā mītošo augu un dzīvnieku, ir iespējams," stāsta Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga - Kalniņa

Video ir pieejams četrās dažādās versijās: Divas minūtes garaš video ar un bez tajā redzamo sugu nosaukumiem un 24 minūtes garaš video ar un bez tajā redzamo sugu nosaukumiem. Video ar titriem tika veidots kā izglītojošs materiāls, lai iepazīstinātu ar Latvijas dabiskajās pļavās augošo un mītošo sugu daudzveidību.

Video ir iespējams iegūt izmantošanai nekomerciālos nolūkos - skolās, uz lielajiem ekrāniem, organizācijas atpūtas telpās un citieviet - par tā izmantošanu, lūdzu, sazinieties ar Latvijas Dabas fondu.

24 minūtes garš pļavas video bez titriem

24 minūtes garš pļavas video ar sugu nosaukumiem/titriem

2 minūtes garš pļavas video bez titriem

2 minūtes garš pļavas video ar sugu nosaukumiem/titriem

Dalīties:

Finansē

Partneri

Komunikācijas partneri