Z/s “Drubazas”, Sabile

Saimnieks: Ģirts Dzērve 

Plānots atjaunot: aptuveni 20 ha dabisko pļavu

Saimniecība atrodas Natura 2000 teritorijā dabas parkā Abavas senleja

Kopējā saimniecības teritorija: 42 ha 

Nozare: tūrisms, vīna darīšana, vides izglītība

Abavas senlejā pirms pašas Sabiles, Rīgas-Kuldīgas šosejas malā ne vienam vien garāmbraucējam skatu piesaista gleznaina terasveida nogāze, savukārt otrā ceļa malā ar vērīgu aci var ieraudzīt vīnogu stādījumus. Tā ir saimniecība “Drubazas”. Te kopš 90. gadu beigām tiek veidota un attīstīta vieta tūrismam, dabas izziņai, kā arī tiek audzētas vīnogas un darīts vīns.

“Drubazu” vadītājs un virzītājs ir 29 gadus vecais Ģirts Dzērve, kurš pārņēmis saimniecību no saviem vecākiem, kas sāka iekopt šo vietu un ainavu 90. gadu beigās. Viņš saimniecības teritoriju pārzina dziļi gan telpā, gan laikā. Ģirts parādīs, kur bruņcepuru dzegužpuķes ziedēšanas laikā var sastapt to reibinošās smaržas vilni un kā izskatās dabisko pļavu indikatorsuga – retais devela grīslis. Viņš parādīs, kur viņa zemēs kādreiz gājuši muižas ceļi, bet kur atrasts sens apbedījums, kā viņš pats min – raganas kaps. “Drubazās” ir ļoti daudzveidīgas dzīvotnes, starp tām arī unikālas pļavas, kas ne reizi nav apartas kopš muižas laikiem – ne velti uz šejieni ekskursijās tiek vesti dabas zinātnieki.

Pirms 15 gadiem sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu “Drubazās” ierīkota botāniskā taka – visi interesenti var izstaigāt dabiskās pļavas un iepazīties ar retajiem augiem. Tepat, Abavas senlejas nogāzēs, arī ir pļavas, kuras projekta GrassLIFE gaitā tiks atjaunotas. Jau tagad Ģirts tās attīra no krūmiem, un, ja ieraugāmas neaizvestas žagaru čupas – tas nav slinkuma dēļ, bet tāpēc, ka tajās pa vasaru ligzdo putni, mitinās eži un čūskas.

Projektā paveiktais

Ģirts Latvijas Universitātē ir izstudējis vides zinātni, un viņam ir svarīgi kā tas, ko mēs darām šodien, ietekmē dabu un vidi nākotnē. Viņš redz “Drubazas” un sevi tajās vairākus gadu desmitus uz priekšu. Dabisko pļavu atjaunošana ir daļa no viņa saimniecības nākotnes.

Dalīties:

Finansē

Partneri

Komunikācijas partneri