Z/s “Kalna Rubeņi”, Praulienas pagasts, Madonas novads

Saimnieks: Rūdolfs Medenis 

Plānots atjaunot: aptuveni 36 ha

Saimniecība atrodas Natura 2000 teritorijā dabas liegumā “Kujas dabas parks”

Kopējā saimniecības teritorija: 113 ha 

Nozare: bioloģiskā gaļas lopkopība 

“Kalna Rubeņi” atrodas gleznainā vietā starp Vidzemes pakalniem. Gandrīz pašā pagalmā lidinās mazais ērglis, bet pļavās ganās vairāk nekā 30 Herefordas šķirnes govis. Rūdolfs Medenis saimniecību vada trešo gadu, pirms tam te saimniekoja tēvs. Medenis vecākais tagad visu atbildību nodevis dēla rokās un pats rosās savā darbnīcā, taču tieši viņš ir tas, kurš pamudināja dēlu pieteikties, lai kļūtu par projekta GrassLIFE partneri.

GrassLIFE ietvaros “Kalna Rubeņu” pļavās tiks izcirsti krūmi, līdzinātas rises, ņems ārā celmus. Paredzēts arī papildināt ganāmpulku ar 15 telēm. Viena no projekta ietvaros atjaunojamajām teritorijām ir plaša pļava Madonas-Rēzeknes ceļa malā, kuras vidū varens un spēcīgs ozols. Rūdolfs ir priecīgs, ka projekta zālāju eksperti pļavu, kuru viņš atceras jau no bērnības, novērtējuši kā tādu, kurai ir ļoti labas iespējas īsā laikā kļūt par daudzveidīgu un vērtīgu dabisko pļavu. Tur jau pēc pāris gadiem ganīsies govis, un skaisto ainavu varēs novērtēt katrs garāmbraucējs.

Projektā paveiktais

Rūdolfs pats ir nopietns un apņēmīgs. Daudz ar vārdiem nebārstās, taču ir skaidrs, ka viņam ir vīzija un plāns saimniecības attīstībai daudzus gadus uz priekšu. Viņam vēl nav 30, ģimenē aug trīs bērni un nākotne ir balstīta dzīvos un darbīgos laukos, kuros ir arī dabiskās pļavas.

Dalīties:

Finansē

Partneri

Komunikācijas partneri