Seminārs “Gribu pļavu!” tagad visiem pieejams video formātā  

Šī gada 11. un 25. aprīlī projekts GrassLIFE aicināja visus zemes īpašniekus, kuri vēlas ierīkot vai atjaunot dabisko pļavu savā zemē, uz semināru “Gribu pļavu!”. Divas dienas kopā ar vairāk nekā 100 cilvēkiem runājām par to, kā iet dabiskajām pļavām Latvijā un ko varam darīt to labā, dalījāmies ar praktisku pieredzi un centāmies iedvesmot un atbalstīt visus, kuri ir sev pateikuši – gribu pļavu! 

Seminārs video formātā nu pieejams visiem. Klausieties, mācieties, iedvesmojaties!

Semināra prezentācijas arī ir pieejamas – skatiet zemāk.  

Bet vispirms – ieklausieties, ko pļavu īpašnieki stāsta par to, ko viņiem nozīmē pļava un kāpēc viņiem tā ir svarīga.

Inga Račinska, projekta GrassLIFE vadītāja iepazīstina ar to, kāpēc radās projekts un kādi ir tā mērķi. 

Solvita Rūsiņa, LU pētniece un dabisko pļavu eksperte, stāsta, kāda ir dabisko pļavu situācija Latvijā un vai tiešam esam tuvu dabisko pļavu izmiršanas robežai. 

Viesturs Lārmanis, biologs, dabas aizsardzības eksperts stāsta par unikālajām kokāju pļavām un ko no tām varam mācīties par dabas daudzveidību un saimniekošanu. 

Solvita Rūsiņa skaidro, ko mēs varam uzskatīt par labā stāvoklī esošu dabisko pļavu un kas vajadzīgs, lai līdz šādam stāvoklim nonāktu. 

Baiba Strazdiņa, projekta GrassLIFE eksperte dalās ar praktisku pieredzi par dabisko pļavu atjaunošanas metodēm. 

Projekta partneris, saimniecības “Drubazas” vadītājs Ģirts Dzērve stāsta par to, kā dabiskās pļavas tiek atjaunotas viņa īpašumos un kāpēc viņam tas ir svarīgi. 

Kā dabiskās pļavas tiek atjaunotas dabas saimniecībā “Bekas”, kas ir arī projekta GrassLIFE demonstrācijas saimniecība – stāsta Viesturs Lārmanis. 

Uzņēmējs Jānis Kravalis dalās ar savu pieredzi un piedzīvojumiem, atjaunojot dabiskā pļavas savā īpašumā Skrīveros. 

Dalīties:

Finansē

Partneri

Komunikācijas partneri