GrassLIFE partneri tiekas pieredzes apmaiņas braucienā

15. un 16. jūlijā GrassLIFE partneru saimniecības tikās ceturtajā projekta pieredzes apmaiņas braucienā Latvijā. Šoreiz apmeklējām trīs projekta saimniecības.

Saimniecībā “Jaunkraukļi” netālu no Jēkabpils veikti apjomīgi zālāju atjaunošanas darbi, sākot no zālāju frēzēšanas un beidzot ar sugu piesēju. Saimniecības īpašnieks Jānis Kudliška dalījās pieredzē par dažādām zālāju atjaunošanas metodēm un klātesošie ar apbrīnu novērtēja straujo puķu daudzveidības uzplaukumu saimniecības zālājos jau pirmajos pēc-atjaunošanas gados.

Saimniecībā “Kalna Rubeņi” Madonas pusē mūs sagaidīja visa ģimene vairākās paaudzēs, jo Rūdolfa Medeņa ģimene ir jau piektā (vai sestā, domas dalījās) paaudze, kas saimnieko šajā zemē. "Kalna Rubeņos" GrassLIFE devis varenu atspērienu ganīšanas attīstīšanai un iedvesmojis Rūdolfu ar Lauku Attīstības Programmas atbalstu paralēli attīstīt arī gaļas pārstrādes cehu, kas drīzumā uzsāks savu darbu.

Saimniecības “Krasti” īpašnieks Normunds Nīcgals mūs uzņēma gleznainajos “Daugavas lokos” Krāslavas pusē – vietā, kas būtu bijusi zem ūdens, ja padomju laikos tiktu īstenoti HES būvniecības plāni Daugavas lokos. Ar GrassLIFE atbalstu un padomu atjaunotas lielas zālāju platības, kuras šobrīd apsaimnieko Šarole liellopu ganāmpulks, kas lieliski ticis galā ar Daugavas krastu atbrīvošanu no krūmiem un ziedošo pļavu atgriešanu arī šajā nomaļajā Latvijas pusē.

Izturīgākie pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki apmeklēja arī programmā sākotnēji neparedzētu pieturas punktu – projekta saimniecību “Piekrastes”, kas atrodas pie pavisam savādākas Daugavas - netālu no Skrīveriem. Saimniecības īpašnieks Jānis Kravalis dalījās pieredzē par zvaguļa izmantošanu pļavu atjaunošanā un pamatoti lepojās ar retās un aizsargājamās krustlapu drudzenes audzēm savā pļavā. Lai dotu iespēju drudzenēm nobriedināt sēklas un izsēties, pļavas atsevišķi laukumi bija atstāti nenopļauti, un tiks nopļauti vēlāk.

Vairāk par katru no projekta saimniecībām un tajās paveikto aicinām lasīt šeit: https://grasslife.lv/plavu-atjaunotaji/
Dalīties:

Finansē

Partneri

Komunikācijas partneri