Sirdsdarbs, kas patīk arī tajos brīžos, kad ir grūti 

Laikraksta "Diena" stāsts par Jāni Andrušaiti, GrassLIFE mobilo ganāmpulku koordinatoru

Pasaulē ir daudz spilgtu personību, kam dabas aizsardzība ir aicinājums un dzīvesveids, taču arī Latvijā šādu cilvēku netrūkst. "Man šis darbs patīk," tik lakoniski par savu aicinājumu izsakās Jānis Andrušaitis. Pašlaik Latvijas Dabas fonds (LDF) realizē projektu GrassLIFE, kura mērķis ir dabisko pļavu atjaunošana Latvijā. Kopš projekta uzsākšanas 2017. gada nogalē Jānis Andrušaitis ir projekta ietvaros izveidotā mobilā ganāmpulka koordinators un vada ganāmpulka darbību visā Latvijā Natura 2000teritorijās ar Eiropas Savienības (ES) nozīmes zālāju biotopiem. Mobilā ganāmpulka koordinators – varbūt kādam tas izklausās pēc biroja darba. Taču, lai gan dažs lopiņš ganāmpulkā ir aprīkots arī ar raidītāju un tā atrašanās vietu ir iespējams noteikt attālināti, patiesībā tas ir vesternu kovboja, reindžera vai, latviskā izpratnē, ganiņa darbs, līdzīgs tam, ko ataino filmās, tikai reālajā dzīvē mazāk romantisks. Toties pilnu atdevi paģērošs.
Laikraksts "Diena" raksta par Jāni Andrušaiti un viņa darbu projektā GrassLIFE, rūpējoties par mobilo ganāmpulku un koordinējot tā dzīvi.

Lasiet šeit.
Mobilā ganāmpulka koordinators Jānis Andrušaitis un viņa palīgs Jānis Robiņš ganībās Marsos, Valkas novadā 2018. gada vasarā. Foto: Kristaps Kalns/GrassLIFE
Dalīties:

Finansē

Partneri

Komunikācijas partneri