Siguldiešus priecē mobilais ganāmpulks

 

Sestdien, 30. maijā, projekta GrassLIFE komanda tikās ar Siguldas iedzīvotājus un viesiem, kuri bija devušies pastaigā pa gājēju takām cauri Melno krastu pļavām. Tikšanās mērķis – iepazīstināt tuvāk ar mobilā ganāmpulka darbu un atbildēt uz visiem interesējošiem jautājumiem, par to, ko gotiņas pļavā dara un ko labu tas dos pļavai un dabai. 

Mobilā ganāmpulka govis ganās Siguldā – Balonu pļavā, Melnajos krastos un Klauku līcī – jau kopš maija vidus, un Siguldas iedzīvotāji jau ir ar tām iepazinušies. Sestdien bija iespēja satikt arī mobilā ganāmpulka koordinatoru Jāni Andrušaiti un zālāju eksperti Baibu Strazdiņu, kā arī citus projekta GrassLIFE darbiniekus. 

Pārliecinājāmies, ka vietējos iedzīvotājus govju parādīšanās ganībās iepriecina – daudzi izmantoja iespēju kopā ar mobilā ganāmpulka koordinatoriem iepazīties ar govīm, kas iesauktas arī par Oreo vai pandu gotiņām, vēl tuvāk un nofotogrāfēties.

Savukārt mūsu zālāju eksperti skaidroja, kāpēc pļavām nepieciešama noganīšana un kā notiek vērtīgo dabisko pļavu biotopu atjaunošana.

Mobilā ganāmpulka tālākais darba grafiks Siguldā:

  • Balonu pļavā un Klauku līcī mobilā ganāmpulka govis uzturēsies līdz jūnija vidum.
  • Melnajos krastos, iespējams, ka līdz jūlija sākumam, taču precīzi termiņi atkarīgi no zāles augšanas ātruma.
  • Pēc tam ganāmpulks tiks pārvietots uz citām pļavām – Ziedulīču pļavu Siguldā, kā arī pļavām ārpus Siguldas pilsētas robežām.
  • Vasaras beigās mobilais ganāmpulks atgriezīsies, lai noganītu pļavas atkārtoti.


Paldies visiem siguldiešiem par tikšanos un sarunu, kā arī par laipnu un draudzīgu mobilā ganāmpulka uzņemšanu Siguldas pļavās! 

Dalīties:

Finansē

Partneri

Komunikācijas partneri