Pļavas diena Straupes tirgū 20. septembrī

Latvijas Dabas fonds un tā dabisko zālāju atjaunošanas projekts GrassLIFE 20. septembrī Straupes Slow food tirdziņā organizēja Pļavas dienu, kurā pasākuma apmeklētāji tika aicināti iepazīties tuvāk ar dabiskās pļavas nozīmi, tās sniegtajiem produktiem un izvēlēties savu pļavas apņemšanos - rīcību, ar kuru ikviens var palīdzēt saglabāt un atjaunot dabiskās pļavas Latvijā. Šajā dienā saulaino laiku, Straupes tirdziņa lielisko atmosfēru un izcilo produktu klāstu papildināja dažādas nodarbes, kuras palīdzēja uzzināt vairāk par dabisko pļavu, kā arī iespēja iepazīt pļavai draudzīgos tirgotājus un iegādāties dažādus ar dabisko pļavu saistītus produktus.

Pļavas dienas viesi varēja bez maksas cienāties ar šefpavāra Ingmāra Ladiga gatavotām uzkodām no pļavas produktiem, darboties radošajā darbnīcā un pagatavot savu augu mandalu uzņēmuma “Lauku tējas” pārstāves Evitas Lūkinas vadībā, kā arī baudīt siltu pļavas tēju un piedalīties viktorīnā par dabisko pļavu, kuru sarūpēja un vadīja improvizators un pasākumu vadītājs Marģers Majors.

Tirgū piedalījās pļavai draudzīgi tirgotāji no visas Latvijas – bioloģiskās gaļas ražotāji “Neganti Gardi”, biškopības saimniecība “Priežukalns”, kazas piena produktu ražotāji “Burkānciems”, daudznozaru saimniecība “Jaun-Ieviņas” un citi.

Dabiskā pļava ir viena no visvairāk apdraudētajām dzīvotnēm Latvijā, tāpēc Pļavas dienā Latvijas Dabas fonds un tā dabisko zālāju atjaunošanas projekts GrassLIFE aicina atbalstīt pļavu un dabas daudzveidības saglabāšanu un pļavai draudzīgos produktu ražotājus.

Kā mums gāja Pļavas dienā? Skaties fotogrāfa Kaspara Teilāna bildēs!

Dalīties: