Mobilais ganāmpulks – uz Kaibalas salas Daugavā

 

Jūlija sākumā septiņas Latvijas Dabas fonda projekta GrassLIFE mobilā ganāmpulka aitas kopā ar jēriem sēdīsies laivās un tiks nogādātas uz Kaibalas salu Daugavā, Lielvārdes novadā. Uz salas aitas noganīs aptuveni vienu hektāru dabiskās pļavas, tā atjaunojot un uzturot Eiropas Savienības nozīmes biotopu Sausi zālāji kaļķainās augsnēs, kā arī pļavai piegulošo meža joslu. Tā ir pirmā sala, kuras pļavu apsaimniekošanā iesaistījies LDF mobilais ganāmpulks.

Latvijas Dabas fonda mobilajā ganāmpulkā ir 70 liellopi un ap 200 aitas, kuras ganīšanas sezonas laikā tiek nogādātas dažādās Latvijas malās, lai noganītu un tādā veidā atjaunotu dabiskās pļavas. Tā kā uz salas pļaušana un novākšana ir iespējama tikai ar rokām, tad šeit kā racionālākais variants tika izvēlēta ganīšana ar aitām.

Kaibalas sala ir daļa no īpaši aizsargājamās teritorijas “Daugava pie Kaibalas” un šīs teritorijas dabas aizsardzības plānā paredzēta dabisko pļavu atjaunošana uz tās. Tieši tāpēc Lielvārdes pašvaldība uzrunāja Latvijas Dabas fondu sadarbībai, kas nu īstenojusies, un pirmo reizi daļa no mobilā ganāmpulka tiks nogādāta darbam uz salas. Aitas Kaibalas salā uzturēsies visu vasaru, un garām braucošie laivotāji varēs tās arī redzēt darbībā. 

Latvijas Dabas fonda mobilais ganāmpulks šovasar nogana dabiskās pļavas daudzviet Latvijā – Gaujas Nacionālajā parkā, Abavas senlejā, Ziemeļgaujā, Vestines aizsargājamo ainavu apvidū, Veclaicenē, Vecdaugavā, Raķupes ielejā un citur.  Šajās vairāk nekā 20 pļavās, kas ir gan valsts, gan pašvaldības, gan privātajā īpašumā plānots noganīt gandrīz 300 hektārus. 

 

Mobilā ganāmpulka aitas kopā ar jēriem tiek transportētas pie Daugavas
Ievietoti laivā, lopiņi tiek nogādāti uz Kaibalas salu
Kaibalas sala Daugavā, kuras pļavu apsaimniekošanā iesaistīts Latvijas Dabas fonda mobilais ganāmpulks
Dalīties:

Finansē

Partneri

Komunikācijas partneri