Latvijas Dabas fonda mobilais ganāmpulks ieradies Balonu pļavā Siguldā

GrassLIFE mobilais ganāmpulks šonedēļ sācis noganīšanas darbus Siguldā, Balonu pļavā. Ganības šķērso gājēju taka, tāpēc Siguldas iedzīvotāji un viesi, kas dodas pa to pastaigās, varēs sastapties arī ar mobilā ganāmpulka govīm – pļavu atjaunotājām. Tas uzturēsies Balonu pļavā apmēram trīs nedēļas, noganot pirmo zāli, un atgriezīsies rudenī, lai noganītu atālu.

Balonu pļavā atrodas septiņas Galovejas šķirnes govis – tā ir daļa no Latvijas Dabas fonda mobilā ganāmpulka, kurā kopumā ir vairāk nekā 70 liellopi un 200 aitas. Kopumā LDF mobilais ganāmpulks, kurš izveidots dabisko pļavu atjaunošanai, šovasar noganīs 300 hektārus dabisko pļavu aptuveni 20 vietās Latvijā.

Ganību aploks atrodas Balonu pļavas dienvidu galā, kuru sarežģītā reljefa un apauguma dēļ ir grūti apsaimniekot, nopļaujot. Pļavā sastopams īpaši aizsargājamo biotopu Sugām bagātas ganības un ganītas pļavas, Mēreni mitras pļavas un Sausi zālāji kaļķainās pļavās komplekss. Mobilais ganāmpulks šeit darbosies jau otro sezonu.

Mobilā ganāmpulka darbību Balonu pļavā Latvijas Dabas fonds nodrošina sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

Mēs aicinām Siguldas iedzīvotājus un viesus droši šķērsot ganību teritoriju, ievērojot drošības noteikumus:

  • Ganību teritorijā var iekļūt pa gājēju vārtiņiem. Vārtiņus aiz sevis vienmēr jāaizver!
  • Ja šķērsojat ganību teritoriju ar suni, tas jātur pavadā.
  • Teritorija, kurā uzturas lopi, ir norobežota ar elektrisko ganu. Lūdzam būt uzmanīgiem, ja esat aploka tuvumā, sargājiet sevi un bērnus.
  • Turieties drošā attālumā no lopiem, nemēģiniet tos noglaudīt, nebarojiet un nekaitiniet tos!
  • Izturaties saudzīgi pret aplokiem un ganību infrastruktūru.

Ja ievērojat kādas problēmas ganībās, redzat bojātu aploku vai rodas kādas neskaidrības, lūdzam sazināties ar Latvijas Dabas fondu pa tālruni 2 9119612 vai 67830999 vai ldf@ldf.lv.

 

Dalīties: