Mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" aizkulisēs ar Voldemāru Spuņģi

27. un 29. jūlijā Siguldas Balonu pļavā aizrautīgais kukaiņu pētnieks Voldemārs Spuņģis atklāja mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" aizkulises, stāstot par kukaiņu dzīvi pļavā un to nozīmi dabas daudzveidībā. Pastaigas dalībnieki pieredzēja dabisko pļavu un iepazina tās iemītniekus - cikādes, spīduļus, tripšus un pārējos 15 000 Latvijā sastopamo kukaiņu sugu pārstāvjus. Daba neko nav atcēlusi! Pļavu dižsienāzis spēji lec, vientuļās bites uzcītīgi strādā, savukārt balteņu dzimtas varoņi graciozi pārvietojas virs pļavas. Voldemārs Spuņģis palīdzēja atpazīt un izprast mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" varoņu dziesmas, dejas un rotaļas.

Ielūkošanās mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" aizkulisēs ar Voldemāru Spuņģi norisinājās Latvijas Dabas fonda un projekta GrassLIFE kampaņas "Daba neko nav atcēlusi!" ietvarā. Šovasar ikviens tiek aicināts iepazīt Latvijas dabu, iedziļinoties dabiskās pļavas norisēs kā īpašos pasākumos. Mīlas festivāls "Nerātnais kukainītis" ir viens no karstākajiem vasaras notikumiem, kuru ar eksperta stāstījuma palīdzību varēja pilnvērtīgi izbaudīt.

Pastaigas dalībniece Inese stāsta: "Izrādās, kukaiņu dzīves krāšņums un daudzveidība tiešām visizteiksmīgāk izpaužas ēšanā un sugas turpināšanas aktivitātēs! Un, lai arī daudz informācijas atrodam internetā, mūsu grupas vadītāja stāstījumā gandrīz viss bija jauns. Dižsienāzi un krāšņspāri nekad neaizmirsīsim. Šādas ekskursijas nevar aizstāt ar "Google" un "Wikipedia" vietnēs atrodamo informāciju, liels paldies!"
Pēc mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" apmeklējuma Mārtiņš raksta: "Spontāni piekritu doties ar draugiem uz ekskursiju par kukaiņiem, bet teikšu godīgi - šis vārdu salikums neaizrāva. Kas gan var būt interesants kukaiņu vērošanā? Taču tagad varu likt roku uz sirds un sacīt, ka šī bija viena no interesantākajām pēdējā laika ekskursijām. Jau pirmajās desmit minūtēs, kad mūsu gids ar savu tīkliņu saķēra kukaiņus un sāka mums par tiem stāstīt, es biju tikpat aizrauts kā mazākie pastaigas dalībnieki. Piedzīvojām arī asas izjūtas. Rādot mums pļavu dižsienāzi, tas iekoda Voldemāram pirkstā tik spēcīgi, ka atraut vaļā nebija viegli. Ieteikums visiem: nekad nespriediet par agru, pirms pieņemat lēmumu doties kādā pastaigā pa pļavu."
27. jūlija pastaigā pievienojās fotogrāfe Kitija Jurcika, kura iemūžinājusi mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" norisi. Skaties, kā mums gāja! Drīzumā sniegsim informāciju par noslēdzošo pastaigu kopā ar Voldemāru Spuņģi.
Dalīties: