Lai vāktu, jāpazīst! Trešais pļavas puķu noteicējs

Latvijas Dabas fonda projekts GrassLIFE piedāvā noslēdzošo dabisko pļavas augu noteikšanas video materiālu, kurā ir gūstama informācija par 5 bieži sastopamām un viegli nosakāmām puķēm, kuras raksturīgas dabiskajām pļavām. Kopā projekta GrassLIFE ietvarā zālāju eksperte Zane Līkā iepazīstināja ar 16 tipiskiem dabisko pļavu augiem, kā rezultātā tapuši trīs pļavas puķu noteicēji.

Pļavas puķu noteicējs būs noderīgs mazpulku jauniešiem, kuri šajā vasarā Latvijas Dabas fondam palīdzēs atjaunot dabiskās pļavas, ievācot un izsējot augu sēklas. 2020. gadā Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Mazpulku padomi uzsāka darbu Latvijas dabisko pļavu labā - mazpulcēni tiks iepazīstināti ar dabiskajām pļavām, kā arī iesaistīti to pētniecībā un atjaunošanā.

Lai varētu ievākt dabisko pļavu augu sēklas, vispirms mazpulcēniem notiks nodarbības par pļavas augu atpazīšanu. Tajās jaunieši iemācīsies, kā pazīt augus un to sēklas, kā arī saņems instrukcijas par to, kā sēklas ievākt, žāvēt un iepakot. Pēc tam paredzēta augu ievākšana un procesa dokumentēšana. Noslēgumā sēklas tiks izžāvētas, iepakotas un nodotas Latvijas Dabas fondam, kas tās izmantos, lai radītu jaunas dabiskās pļavas. Sēklas tiks izsētas projekta GrassLIFE partnersaimniecību pļavās, kurās nepieciešams uzlabot augu daudzveidību.

Taču video noderēs ikvienam, kas vēlas uzzināt vairāk par Latvijas dabisko pļavu bagātībām. Kā nesajaukt pīpeni jeb margrietiņu ar nesmaržīgo suņkumelīti? Kas raksturīgs pļavas spulgnaglenei un pļavas dzelzenei? Kā izskatās sekstainei raksturīgā sekste? Kā pazīt grezno ziemeļu madaru? Skaties un noskaidro!

Dalīties: