Lai vāktu, jāpazīst! Otrais pļavas puķu noteicējs

 

Latvijas Dabas fonda projekts GrassLIFE piedāvā otro no trim dabisko pļavas augu noteikšanas video materiāliem. Tajā ir gūstama informācija par 5 bieži sastopamām un viegli nosakāmām puķēm, kuras raksturīgas dabiskajām pļavām. Kopā projekta GrassLIFE ietvarā zālāju eksperte Zane Līkā pastāstīs par 16 tipiskiem dabisko pļavu augiem.

Pļavas puķu noteicējs būs noderīgs mazpulku jauniešiem, kuri šajā vasarā Latvijas Dabas fondam palīdzēs atjaunot dabiskās pļavas, ievācot un izsējot augu sēklas. 2020. gadā Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Mazpulku padomi uzsāka darbu Latvijas dabisko pļavu labā - mazpulcēni tiks iepazīstināti ar dabiskajām pļavām, kā arī iesaistīti to pētniecībā un atjaunošanā.

Lai varētu ievākt dabisko pļavu augu sēklas, vispirms mazpulcēniem notiks nodarbības par pļavas augu atpazīšanu. Tajās jaunieši iemācīsies, kā pazīt augus un to sēklas, kā arī saņems instrukcijas par to, kā sēklas ievākt, žāvēt un iepakot. Pēc tam paredzēta augu ievākšana un procesa dokumentēšana. Noslēgumā sēklas tiks izžāvētas, iepakotas un nodotas Latvijas Dabas fondam, kas tās izmantos, lai radītu jaunas dabiskās pļavas. Sēklas tiks izsētas projekta GrassLIFE partnersaimniecību pļavās, kurās nepieciešams uzlabot augu daudzveidību.

Taču video noderēs arī ikvienam interesentam, kas vēlas uzzināt ko vairāk par Latvijas dabisko pļavu bagātībām! Kā izskatās lielziedu vīgriezes un īstās madaras ziedi? Kā pazīt mazo zvaguli un ārstniecības ancīti? Kas raksturīgs lielajai dzelzenei? Skaties video un noskaidro!

Dalīties: